Kalorifer Peteklerinin Temiz Olmasının Sağladığı Avantajlar

Doğalgaz sayesinde artık ısınmalar çok daha kaliteli olmaktadır. İnsanları uğraştırmadan oldukça da konforlu bir ısınma sağlamaktadır. Sadece ısınma değil sıcak su temini de sağlıyor olması kullanım alanlarını her geçen gün arttırmaktadır. Petek temizliğinin önemi çok fazladır. Çünkü temiz olmayan ve bakımı yapılmayan petekler size istediğiniz ısıyı vermeyecek. Bu da hem boş yere yüksek oranda fatura ödemenize neden olacak hem de kış aylarında kombi yakıyorken ısınamamanıza neden olacaktır. Siz de bu anlamda dikkatli olmalı ve peteklerin temizliğini ihmal etmemelisiniz. Petek temizliği aslında herkesin evinde yapabileceği kadar kolaydır. Fakat uzun yıllar boyunca temizliği ve bakımı yapılmadıysa burada yetkili kişinin araya girmesi çok önemlidir.

Düzenli Temizlik Fayda Sağlıyor

Yetkili servis sayesinde artık hemen her sorun çözülüyor. Bu iş için kullanılan alet yardımı ile peteklerinizde kir varsa temizlenecek, içerisinde kirli su birikmiş ise bu temizlenecek ya da belki içinde hava birikmiş olabilir. Yetkili kişi bunu anında anlayacağı için buna göre bir işlem uygulayacak. Siz de de soğuk kış günlerinde sıcacık bir ısınma kalmış olacak. Yetkili kişiler temizliğini yaptıktan sonra artık bundan sonrasında sizler de evinizde peteklerinizi düzenli olarak temizleyip aynı zamanda her yıl kombinizin de bakımını yaptırdığınızda artık kış aylarınız çok daha verimli ve sıcak geçecek. Her odada bulunan petekler odaların büyüklüğüne göre kurulmuştur. Her odanızın ısısının aynı olması soğuk kış günlerinde ciddi bir konfor demektir.

Petek Temizliği Evde Nasıl Yapılır?

Konforlu bir ısınma için bakımın ve temizliğin çok önemli olduğunu sizlere söyleyebiliriz. Çünkü zaman içinde gerek kombilerde olsun gerekse peteklerin içlerinde toz parçaları birikir. Bu nedenle bu tozlar etrafı kapatır ve istediği ısıyı vermesine engel olur. Petekler konusunda evinizde nasıl bir temizlik uygulamanız gerektiğini daha önceki yazılarımızda anlatmıştık. Fakat bu yazımızda da sizlere bahsetmek istiyoruz. Öncelikle bunun için size nemli bir bez ve bir sopa gerekir. Peteklerin üst ve alt kısımlarında bulunan boşluklardan bu sopaya bezi sararak geçirdiğinizde içinde birikmiş olan tozlardan kurtulmuş olacaksınız. Bu sayede bakımlı petekler ile birlikte artık kış aylarınız önceki senelerden çok daha sıcak geçecek.

Cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir