Kalorifer Temizliği Ne Sıklıkla Yapılmalı?

Doğalgaz bilindiği gibi günümüzde en fazla kullanılan ve doğru kullanıldığında en iyi şekilde ısıveren ısınma aracı olarak bilinmektedir. Sadece ısınma amaçlı değil sıcak suyunuz da bu sayede hazırdır. Kaloriferlerin her odada olması evinizdeki ısının her tarafa eşit bir şekilde yayılmasını sağlamaktadır. Kış aylarında kaloriferlerinizden istediğini sonucu almanız için bakım yaptırmanız gerekmektedir. Bakımı yapılan kaloriferler çok daha iyi bir şekilde ısı vermektedir. Bu ısıdan yararlanmanız için aslında siz de bakımı kendiniz yapabilirsiniz. Bunun için nemli bir bez ile sarılı olan bir sopayı kalorifer peteklerinin boşluklarından geçirmeniz temizliği saplamanız için yeterli olacaktır. Fakat bez nemli olduğundan havadan gelen tozları engellemek adına kuru bir bez ile de aynı yeri kurulamanız gerekiyor.

Temizlikte Dikkat Edilecek Noktalar

Kalorifer temizliğinin ne kadar süre aralıklar ile yapıldığına gelirsek her ay bu rutin temizliği yaparsanız kalorifer peteklerinizde sorun çıkmadan çok daha uzun ömürlü bir şekilde kullanabilirsiniz. Isınmanın yanı sıra doğalgaz sıcak su kullanımı için de oldukça faydalıdır. Kaloriferlerinizin hepsine bu uygulamayı yapmalısınız. Bunun yanı sıra petek temizliği eğer çok uzun yıllardır yapılmıyorsa bir yetkili servis çağırmanız çok daha doğru olacaktır. Çünkü yılların birikmiş olduğu tozlarını kendiniz çıkartmanız mümkün değildir. Bu tozlardan arındırmak için özel aleti ile geliyor birkaç dakika içinde kaloriferlerinin ilk günkü gibi tertemiz olmaktadır. Bu da istediğiniz ısıyı çok kolay bir şekilde artık verebilmesi anlamını taşımaktadır.

Uygun Fiyata Kaliteli Isınma Sağlayın

Kış aylarında insanların belki de en büyük ihtiyaçlarından biri de ısınma ihtiyacıdır. Bunu tam anlamı ile sağlamak istiyorsanız ve eviniz doğalgaz ile ısınıyorsa bunun için öncelikle kalorifer peteklerinizi anlatıldığı biçimde temizleyebilirsiniz. Temiz bir kaloriferin vereceği ısı ile düşük ayarda bile ısınabileceksiniz. Kaloriferlerin ya da kombinin temiz olmaması ısıyı ciddi anlamda etkileyen bir özelliktir. Kombi kalorifer peteklerine yeterli ısıyı ulaştıramadığı için gerektiğinden fazla enerji harcamak zorunda kalmaktadır. Bunun için de faturanızın yüksek gelmesi hiç de şaşılacak bir durum değildir. Faturalarınızı düzenlemek, kombi yandığı halde evde kat kat giyinmek istemiyorsanız, o halde hem kombinizin hem de kalorifer peteklerinizin bakımını yapmayı ihmal etmemelisiniz.

Cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir