Katı Atıklar Lavabolarınızı Tıkayabilir

Lavabo tıkanıklığı sorunu şıklıkla karşılaşılan ve can sıkıcı bir durumdur. Bunun çeşitli sebepleri vardır. Bazen tesisat kaynaklı olabiliyor iken bazen de kişilerin kendilerinden kaynaklanan sorunlar tıkanıklığa yol açabiliyor. Tesisatın eski olduğu binalarda borularda meydana gelen hasarlar tıkanıklığa yol açabilir. Bunun yanı sıra özellikle de yağların lavabolardan dökülmesi ve zamanla da donması ile yine tıkanma sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Lavabo tıkanmaları günümüzde sık görülen bir sorundur. Kendi çözümleriniz ile pompalama yaparak su akışını sağlayabilirsiniz. Fakat bu, çoğu zaman geçici bir çözüm olacaktır. Ve tekrar aynı sorun ile karşılaşma olasılığınız yüksek olacaktır. Bunun için böyle bir sorun ile karşılaştığınızda yetkili servisten yardım almanız çok daha doğru ve sağlıklı bir adım olacaktır.

Tıkanma Sizden Kaynaklı Olabilir

Tıkanma sorunu hem koku hem de görüntü kirliliğine sebep olacaktır. Bu da oldukça can sıkıcı bir durum olmakla birlikte hemen çözülmesi gereken bir durumdur. Böyle bir sorun yaşadığınızda size en yakın yetkili servisten yardım alabilir ve kısa zamanda bir daha olmamak üzere bu sorundan kurtulabilirsiniz. Gelen yetkili kişi bu iş için özel olarak kullanılan bir alet yardımı ile tesisatınızı temizleyecek ve tıkanıklığı etrafa da hiçbir zarar vermeden açacaktır. Bir daha böyle bir durum ile karşılaşma olasılığınız da bu sayede azalmış olacaktır. Bazı evlerde gider boruları tek olarak kullanılmakta ve ne yazık ki bu durum mutfak lavabolarında meydana gelen tıkanıklığın banyoda da etkili olmasına neden olmaktadır. Bu da iki kat daha fazla can sıkan bir durumdur.

Yardım İsteyin Çözümü Kolaylaştırın

Lavabolarda yemek artıklarının birikmesi de zamanla bu sorunu meydana getiren durumlardan biridir. Bunun için dikkatli olunmalı ve lavabo kullanımı konusunda hassas davranılmalıdır. Evinizde kötü bir koku oluşmasını istemiyorsanız buna dikkat etmelisiniz. Eski binalarda tesisatın artık zayıflamış olması bu sorun ile karşılaşma olasılığını arttırıyor olsa da kullanımdan da kaynaklı olduğunu unutmamalı ve bu konuda dikkatli olmalısınız. Kendi yöntemleriniz sizlere geçici çözüm sağlayacağı için tekrar aynı durumu yaşamak istemiyorsanız yetkili kişilerden yardım alarak uygun fiyatlara temizlik sağlayabilir ve günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

Cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir