Kombi Bakımında Neler Yapılır?

Kombinizin bakım zamanı geldiğini düşünüyorsanız yetkili servisten yardım alarak bu temizliğin yapılmasını sağlayabilirsiniz. Fakat hatırlatmamız gerekirse evinize gelen yetkili servisin sertifikası olup olmadığına bakmalı ve bu alanda uzman kişilerden destek almalısınız. Gelen yetkili kişi öncelikle sizleri hem doğalgaz kullanımı hem de kombi kullanımı hakkında bilgilendirmelidir. Yanlış yaptığınız durumlar var ise bu konuda sizleri bilgilendirmesi gerekir. Kombi bakımında güvenliğin sağlanması için bulunan güvenlik elemanları da kontrol edilmelidir. Bu sayede olumsuz bir duruma mahal vermemek önemlidir. Kombi bakımı yapılacağı zaman gaz kesilir ve kombinin içinde bulunan parçalar özel aparatlar sayesinde temizlenir. Böylece çok daha verimli bir ısı sağlanması için de adım atılmış olur.

Yetkili Kişilerin Bakım Sürecinde Yaptıkları

Kombi temizliği yapılırken aynı zamanda birçok alan da kontrol edilerek oluşabilecek olumsuzlukların da önüne geçilmektedir. Öncelikle gelen yetkili kişi Cihazın sıcak suyunu, kaloriferlerin yanma durumunu kontrol edecektir. Kombinizin su sızdırıp sızdırmadığına bakılır. Temizlik kontrolleri yapılır. Eğer tozlanma söz konusu ise bu durum ortadan kaldırılır. Kombinin içinde bulunan elektrik kontrolleri yapılır. Elektrikle çalışan bir cihaz olduğu için tabi ki bu alanda da kontrolün yapılması gerekir. Kombinizin yılda bir kez bakımını yetkili kişilere yaptırmanız çok daha sağlıklı bir ısınma sağlamanız için önemli bir özelliktir. Bakımı yaptırdıktan sonra düzenli aralıklar ile siz de kombinizin bakımını sonrasında yapabilirsiniz. Temizliği evinizdeki bezler ile kolay bir şekilde yapabilir ve üzerinde biriken tozlardan kurtararak ısınmanızı arttırabilirsiniz.

Kombi Çeşidine Göre Bakım Farkı

Kombilerde de farklı çeşitler bulunmaktadır. Yoğuşmalı olanlar, bacalı olanlar vardır. Hepsinin bakımı da kendine özgü bir şekilde yapılmaktadır. Bunun için de yetkili kişilerden yardım aldığınızda çok daha rahat bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. B unun yanı sıra kombilerde kaliteye önem vermeniz gerektiğinin de altını çizmek istiyoruz. Çünkü kalitesiz cihazların sizlere sorun çıkartma ve masrafa sokma olasılıkları çok daha fazladır. Bu nedenle kaliteli bir kombi alıp her yıl bir kez bakımını da yaptırmanız uzun ömürlü bir şekilde kullanım sağlamanız açısından önemli bir detaydır. Kombiler hayatı kolaylaştıran, sadece ısı vermeyip sıcak su temini de sağlayan en iyi cihazlardır.

Cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir