Tıkanık Lavabolarınızı Yetkili Kişilere Emanet Edin

Özellikle eski binalarda çok sık karşılaşılan durumlardan biri olan lavabo tıkanmaları genel olarak tesisat ile alakalı bir durumdur. Bu yüzden de eski binalarda zamanla kullanım hatalarından kaynaklı olarak borularda yıpranma olabilir. Bu da suyun gitmesine engel olarak tıkanmalara yol açabilir. Özellikle de mutfak lavabolarında rastlanan bu tıkanmalar kişilerin katı atıkları lavabodan dökmesi ya da yağ dökmeleri gibi nedenlerden dolayı da olabilmektedir. Bunun için siz de lavabonuza zarar verecek ürünler dökmemeye özen göstermelisiniz. Tıkanıklıklar ne yazık ki hem kötü bir görüntü hem de kötü bir koku yapmaktadırlar. Bu da ev sahiplerinin canını sıkan bir durumdur. Böyle bir durum yaşadığınızda kendi olanaklarınız ile lavabonuzu açmaya çalışsanız da bu, geçici bir durum olacaktır. Bunun için bir yetkili kişi çağırarak borularınızı temizletmeniz çok daha kalıcı ve doğru olacaktır.

Tıkanmalara Karşı Önleminizi Alın

Her şeyde olduğu gibi lavabo tıkanıklıklarında da çözüm oldukça basittir. Bu işler için kullanılan özel bir alet sayesinde yetkili kişi birkaç dakikada ve etrafa da hiçbir zarar vermeden lavabonuzu temizlemiş olacaktır. Yeni binalarda bu sorun ile çok fazla karşılaşılmasa da eski binalarda ne yazık ki karşılaşılıyor. Bunun için siz de dikkatli olmalı ve katı atıkları lavabonuzdan atmamalısınız. Lavabo tıkanmalarında yağlanmaların da etkisi büyüktür. Özellikle mutfak lavabolarından dökülen yağlar zamanla katılaşarak suyun gitmesini engelleyecek ve borularda biriken sular geri gelecek. Bu da oldukça can sıkıcı bir durum olacak.

Kimyasal Ürünler Kullanmayın

Lavabo tıkanmalarında yapmanız gereken şey yetkili kişileri arayarak belli bir ücret karşılığında temizlik yaptırmanız olmalıdır. Kendiniz açmaya çalıştığınızda bu geçici bir çözüm olacak ve kısa süre sonra tekrar aynı sorunu yaşayacaksınız. Ayrıca kimyasal ürün kullanmanız borulara zarar vereceği için kesinlikle tavsiye edilmemektedir. Tesisat sorunlarının giderilmesi önemli bir durumdur. Eğer sorun çözülmez ise sürekli aynı sorun ile karşılaşma olasılığı da yüksek olacaktır. Bunun için yetkili kişilerden yardım almalı ve sizi rahatsız edecek olan bu sorunu hemen çözüme kavuşturmalısınız. İstediğiniz zaman arayacağınız yetkili servis ile bu sorundan bir daha karşılaşmamak üzere kurtulabilirsiniz. Sitemizden de bu konuda yardım alabilirsiniz.

Cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir