Yağlar Tıkanıklığa Sebep Olabilir

Lavabolarda zaman içinde meydana gelen tıkanıklıklar ne yazık ki can sıkıcı bir durumdur. Çünkü hem kötü kokulara hem de görüntü kirliliğine sebep olmaktadır. Bu sorun hemen halledilmelidir. Kendi yöntemleriniz ile yapmış olduğunuz tıkanıklık açma yöntemi ile bu sorunla tekrar karşılaşma olasılığınız çok daha yüksek olacaktır. Bunun için bir yetkili servisten yardım almanız çok daha doğru olacaktır. Yetkili kişi geldiğinde tüm tesisatınızı temizleyecek ve bir daha bu sorun ile karşılaşma olasılığınız da büyük oranda azalacaktır. Lavabo tıkanıklığının önemli sebeplerinden biri tesisat ile ilgili sorunlardır. Özellikle de eski binalarda tesisat kaynaklı sorunlar çok daha fazla çıktığı için b u tip binalarda bu gibi sorunlar çok daha sık görülmektedir. Fakat sadece tesisat kaynaklı sorunlar değil, kişilerin yanlış kullanımından kaynaklanan bir sorun olduğunu da söyleyebiliriz.

Lavabo Kullanımında Size Düşenler

Özellikle de mutfak lavabolarından yağların gitmesi zamanla donmalarına ve tıkanmasına yol açabilir. Bunu temizlemek için kimyasal ürünler kullanıyor olmanız tesisatınıza ciddi anlamda zarar vermektedir. Bu nedenle kimyasal ürünler kullanmanız kesinlikle tehlikeli olmaktadır. Bunun yerine yetkili bir servis çağırmanız kısa zamanda bu sorundan kurtulmanızı sağlayacaktır. Ayrıca etrafa hiçbir zarar vermeden yapılan bu temizleme işlemi sayesinde siz de rahat edecek ve hem bu kötü görüntüden hem de bu kötü kokudan kurtulmuş olacaksınız. Lavabolarınızı kullanırken dikkatli olmalı ve özenli davranmalısınız. Sorun tesisat kaynaklı olabileceği gibi aynı zamanda sizin yanlış kullanımınızdan da kaynaklı olabilir.

Bu Sorunu Yaşamak İstemiyorsanız Dikkat Edin

Böyle bir sorun yaşadığınızda hemen yetkili kişilerden yardım istemeli ve tesisatınızın tıkanıklık sorununu çözmelisiniz. Eski binalarda bu ve bunun gibi sorunlar ile karşılaşma olasılığı çok daha fazladır. Lavabo tıkanıklığına sebep olacak ürünleri akıtmamalı ve buna dikkat etmelisiniz. Büyük parçalar zamanla tıkanıklığa sebep olabilir. Bunun yanı sıra yağlar zamanla lavaboda soğuk suların da etkisi ile donabilir. Bu da aynı şekilde suyun geri gelmesine ve tıkanıklığa sebep olabilir. Yeni binalardaki tesisatlarda kullanılan malzemeler çok daha dayanıklı ve kaliteli olduğu için bu gibi sorunlar yaşanması olasılığı çok daha düşüktür. Bu nedenle dikkatli davranmalı ve siz de gereken önleminizi almalısınız.

Cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir